Błędy w sztuce medycznej
Błędy w sztuce medycznej to duża część spraw, którymi się zajmujemy. Odszkodowanie i zadośćuczynienie można otrzymać nie tylko za błąd lekarza lub złą diagnozę. Mogą one również obejmować nieprawidłowe leczenie, zakażenie w szpitalu lub odmowę udzielenia choremu pomocy medycznej.
Przykłady często występujących spraw:
- zła diagnoza ortopedyczna,
- zakażenie gronkowcem,
- uraz noworodka lub matki podczas porodu,
- błędna diagnoza onkologiczna,
- odmowa udzielenia pomocy medycznej,
- naruszenie prawa do dokumentacji medycznej.
W jaki sposób działamy?
W Twoim imieniu dochodzić będziemy zadośćuczynienia za błędy w sztuce medycznej. Mogą one obejmować krzywdę, ból i cierpienia spowodowane niewłaściwym postępowaniem personelu ośrodka opieki medycznej, szpitala i lekarzy. Świadczenie obejmie również odszkodowanie za utracone wynagrodzenie i poniesione koszty leczenia. Wystąpimy o uzyskanie dla poszkodowanego renty, stanowiącej wyrównanie strat finansowych w osiąganych dochodach. Reprezentujemy również osoby dochodzące odszkodowania za śmierć bliskiej osoby w przypadku, gdy jest ona konsekwencją błędu medycznego, odmowy udzielenia pomocy medycznej przez lekarza lub zaniedbań personelu medycznego.
Bez opłat sprawdzimy każdy przypadek. Skompletujemy niezbędne dokumenty i zgłosimy szkodę wzywając do wypłaty odszkodowania za błędy w sztuce medycznej. W celu sprawniejszego działania prosimy o uzyskanie, w miarę możliwości, pisemnych oświadczeń świadków, którzy potwierdzą datę i okoliczności zdarzenia. Należy zgromadzić dokumentację medyczną potwierdzającą przebieg leczenia, rodzaj oraz rozmiar doznanych w wyniku błędów medycznych urazów lub ich konsekwencji fizycznych i psychicznych. Zachowaj rachunki i faktury VAT za zakup lekarstw, sprzętów rehabilitacyjnych itp., których kupno uzasadniają konsekwencje niewłaściwego postępowania medycznego.
Należy również pamiętać, iż termin przedawnienia przy tego rodzaju roszczeniach wynosi 3 lata od dnia, w którym dowiedzieli się Państwo o powstaniu szkody i o osobie obowiązanej do jej naprawienia lub też od daty wydania przez ubezpieczyciela ostatniej decyzji odszkodowawczej. W wielu przypadkach termin przedawnienia roszczeń może wynosić nawet 20 lat. W przypadku osoby małoletniej, roszczenie o naprawienie szkody na osobie nie ulegnie przedawnieniu przed upływem lat dwóch od uzyskania przez nią pełnoletności. Określenie terminu przedawnienia w konkretnym przypadku możliwe jest po sprawdzeniu dokumentów i okoliczności sprawy.
Jesteśmy naprawdę skuteczni. Zapraszamy do zapoznania się z podstroną Zakończone sprawy.